Kierunek Technik Sterylizacji Medycznej

Nowoczesna szkoła policealna znajdująca się w ścisłym
centrum Katowic specjalizująca się w nauczaniu
kierunków medycznych. Uczymy zawodów, które są niezwykle potrzebne w sektorze medycznym. Nasza szkoła medyczna jest dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie średnie i mają chęć poprzez swoją prace pomagać innym.

U nas zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, ponad 50 % zajęć odbywa się w profesjonalnych pracowniach zawodowych. Nauka jest bezpłatna przez cały okres kształcenia!

szkoła medyczna
Kurs na technika sterylizacji medycznej

Kim jest Technik sterylizacji medycznej ?

Technik sterylizacji medycznej to zawód medyczny, wymagający specjalistycznych kwalifikacji, powstał w odpowiedzi na potrzeby pracy zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej. Technik ten, rozróżnia sprzęt medyczny i umie dobierać adekwatne techniki jego sterylizacji i dezynfekcji, rozpoznaje materiały z których sprzęt jest wykonany, zna metody jego demontażu, montażu, konserwacji, kompletowania oraz opakowywania instrumentów medycznych. Osoby z takim wykształceniem mają za zadanie uniemożliwiać poprzez swoją pracę zakażanie się rozmaitymi zakaźnymi chorobami podczas zabiegów medycznych. Po wybuchu pandemii Covid zapotrzebowanie na osoby z takim wykształceniem znacznie wzrosło, gdyż wzrosła świadomość, jak istotne jest dbanie o czystość sprzętów używanych do wszelakich zabiegów u pacjentów.

Informacje o Kierunku Technik Sterylizacji Medycznej

+01

Cykl kształcenia

Cykl kształcenia: 1 rok, tj. 2 semestry

+02

Forma kształcenia

zaoczna (soboty i niedziele co 2 tygodnie)

+03

Praktyka zawodowa

140 h (4 tygodnie)

+04

Za darmo

Bezpłatne czesne przez cały okres nauki

Dokumenty potrzebne do zapisu:

Świadectwo ukończenia szkoły średniej ( oryginał) – NIE WYMAGAMY MATURY !
Dokument tożsamości do wglądu

Czego nauczysz się na kierunku Technik Sterylizacji Medycznej?

  • Podstaw sterylizacji i dezynfekcji
  • Bezpieczeństwa i higiena pracy
  • Pracowni sterylizacji medycznej
  • Dokumentacji medyczna
  • Języka migowego
  • Obsługiwania różnorodnych urządzeń stosowanych w procesach sterylizacji takich jak autoklawy czy sterylizatory
  • Właściwego przygotowania sprzętu medycznego do procesu sterylizacji
  • Różnych procesów sterylizacji
  • Monitorowania i kontrolowania kluczowych parametrów podczas procesów sterylizacji

Co otrzymasz po ukończeniu tego kierunku?

Państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Certyfikat kwalifikacji zawodowej 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Dyplom w zawodzie wraz z suplementem w języku polskim i angielskim 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Czym zajmuje się Technik sterylizacji medycznej ?

Technik sterylizacji medycznej zajmuje się zapewnieniem bezpiecznych i skutecznych warunków sterylizacji sprzętu medycznego, instrumentów chirurgicznych oraz innych przedmiotów używanych w placówkach medycznych do diagnozowania i leczenia, zapewnia odpowiednią czystość mikrobiologiczną. To bardzo przyszłościowy zawód z racji tego iż stale rośnie zapotrzebowanie nie tylko na usługi medyczne, ale również kosmetyczne. Osoba wybierająca ten kierunek powinna być niezwykle odpowiedzialna, dokładna i spostrzegawcza, w dużej mierze to od jej precyzji zależy zdrowie pacjentów. Należy zauważyć, że osoby te dbają nie tylko narzędzia wykonane z metalu, ale także z tworzyw sztucznych, które wymagają specjalnych metod sterylizacji. Jak wiadomo proces sterylizacji jest dokładniejszy od dezynfekcji, sprzęty stają się całkowicie pozbawione wszelkich drobnoustrojów, również tych w tzw. stanie spoczynku.

Kurs na technika sterylizacji medycznej

Perspektywy zatrudnienia Technika sterylizacji medycznej :

01

Salony manicure i pedicure

02

Szpitale

03

Kliniki i przychodnie

04

Salony piercingu

05

Salony tatuażu

06

Sterylizatornie medyczne 

07

Gabinety lekarskie


08

Gabinety stomatologiczne
 

09

Gabinety medycyny estetycznej

10

Laboratoria


Dlaczego Proedukacja?

Wysoki poziom jakości kształcenia osób dorosłych
Praca w małych grupach
Kadra pedagogiczna składająca się z praktyków w swojej dziedzinie

Zapewniamy bezpłatnie wszystkie materiały dydaktyczne do praktycznej nauki zawodu

Posiadamy własne pracownie dydaktyczne, które na bieżąco doposażamy

Słuchacze Proedukacji osiągają wysokie wyniki podczas egzaminów zawodowych

Wszystkie zajęcia są w ścisłym centrum Katowic, co zapewnia łatwy dojazd komunikacją miejską z ościennych miast

Terminy zjazdów ustalamy z góry na cały semestr, co jest istotne dla osób pracujących

Zajęcia rozpoczynają się dwa razy w roku we wrześniu i w lutym

W krótkim czasie zdobywasz zawód i Państwowy Dyplom, możesz to zrobić już w 10 miesięcyPamiętaj, że wybór szkoły policealnej spośród wielu istniejących to ważny wybór, decyzja zaważy na Twojej przyszłości zawodowej. Przed podjęciem nauki sprawdź jak wyglądają zajęcia, jaką kadrę zatrudniają, czy plan lekcji jest ustalany na cały semestr z góry, czy pracownie dydaktyczne są dobrze wyposażone.

Wybierając dla siebie kierunek swojej ścieżki zawodowej musisz wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i predyspozycje. Tylko praca, która będzie Twoją pasją sprawi, że będziesz czuł się w życiu spełniony.

Podnieś swoje kwalifikacje. Zapisz się do szkoły medycznej już dzisiaj!

Zespół rejestratorek medycznych

Zalety pracy jako Technik sterylizacji medycznej

Praca jako technik sterylizacji medycznej oferuje wiele korzyści i możliwości. Osoba pracująca w tej roli ma szansę zapewnić bezpieczeństwo pacjentów poprzez profesjonalne przygotowanie sprzętu medycznego do użytku. Dodatkowo, technik sterylizacji medycznej może cieszyć się satysfakcją z zapewnienia wysokiej jakości opieki zdrowotnej oraz przyczyniać się do zapobiegania infekcjom w placówkach medycznych.

Kurs Technik Sterylizacji Medycznej

Galeria Kierunku Technik sterylizacji medycznej

Dlaczego warto nam zaufać?

Wszystkie nasze kursy i szkolenia realizowane są w oparciu o wysokie standardy jakości.
Nasza instytucja przechodzi rygorystyczne audyty raz w roku by utrzymać wysoki standard usług.
SUS 2.0 jest standardem certyfikowanym, jego spełnienie potwierdza audyt przeprowadzony przez profesjonalną i niezależną organizację certyfikującą o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w audytach systemów zarządzania – DEKRA Certification. 

Certyfikat potwierdzający spełnianie standardu jest wydawany przez renomowaną jednostkę akredytującą rozpoznawaną w całej Europie.

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS SUS 2.0 to unikatowe rozwiązanie na polskim rynku

Nr. naszego Certyfikatu DEKRA/SUS/000182/2

Certyfikaty kursu rejestratorki medycznej
Szkoła medyczna

ProEdukacja to szkoła dla dorosłych, która na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2011 r. Swoją ofertę kierujemy do osób posiadających wykształcenie średnie (nie wymagamy matury). Nie jesteśmy szkołą sieciową jak większość szkół w Katowicach, dlatego też nasza praca i organizacja kształcenia skupiona jest na jednym oddziale, któremu poświęcamy uwagę w 100 %. W naszej szkole znajduje się wiele ciekawych i różnorodnych kierunków kształcenia. U nas można uzupełnić wykształcenie, zdobyć nowy zawód, a także rozwinąć swoje hobby i zainteresowania. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej oraz pozytywną opinię Śląskiego Kuratora Oświaty.

10+ Kierunków
100% Wiedzy i praktyki
200+ Godzin pracy
Co nas wyróżnia?


ProEdukacja - to zespół szkół dla dorosłych, posiadających uprawnienia szkół publicznych, zarejestrowanych w ewidencji szkół prowadzonej przez Prezydenta Miasta. Prowadzimy kształcenie zawodowe i specjalistyczne. Każdy znajdzie u nas odpowiednią szkołę dla siebie.

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, zdobądź poszukiwany na rynku pracy zawód, zapisz się do ProEdukacji, nauka z nami to przyjemność, zapewniamy:

wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną
bardzo dobrą organizację pracy szkoły
zajęcia w ścisłym centrum miasta
przyjazną atmosferę

Zobacz zdjęcia z naszej szkoły medycznej

Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna

Pytania i odpowiedzi

Nasza oferta obejmuje kierunki takie jak: Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Stomatologiczna, Opiekun Medyczny, Technik Masażysta, Terapeuta Zajęciowy, Technik Sterylizacji Medycznej oraz kursy: kurs asystent rodziny online, Kurs rejestratorka medyczna, Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym - kurs uzupełniający, Kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z modułem języka niemieckiego oraz Kurs kinesiotapingu.

Aby zapisać się do naszej szkoły lub na jeden z naszych kierunków nie musisz niczego wiedzieć ani potrafić. Wystarczy, że będziesz głodny(-a) wiedzy :)

Tak, po ukończeniu nauki w szkole medycznej otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły, po zdanym egzaminie zawodowym certyfikat, i dyplom zawodowy, po ukończeniu kursu.

Aby ukończyć szkołę konieczne jest odbycie praktyk zawodowych. Czas ich trwania różni w zależności od kierunku. Ponadto połowa zajęć organizowanych przez szkołę to zajęcia praktyczne.

Oferujemy kursy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online, aby dostosować się do potrzeb naszych uczestników.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu kursu lub kierunku w naszej szkole medycznej są bardzo różne. Na przykład, absolwenci naszych kursów znaleźli zatrudnienie w placówkach medycznych, salonach masażu, żłobkach, klubach dziecięcych oraz innych instytucjach opieki zdrowotnej.

Czas trwania kursów zależy od ich rodzaju i zakresu, ale zazwyczaj wahają się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Tak, po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuowania nauki na bardziej zaawansowanych szczeblach edukacji w danej dziedzinie.

© Copyright 2024 Extraseo. All Rights Reserved.

Zadzwoń teraz 535 888 536