Kierunek Opiekun Medyczny

Nowoczesna szkoła policealna znajdująca się w ścisłym
centrum Katowic specjalizująca się w nauczaniu
kierunków medycznych. Uczymy zawodów, które są niezwykle potrzebne w sektorze medycznym. Nasza szkoła medyczna jest dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie średnie i mają chęć poprzez swoją prace pomagać innym.

U nas zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, ponad 50 % zajęć odbywa się w profesjonalnych pracowniach zawodowych. Nauka jest bezpłatna przez cały okres kształcenia!

szkoła medyczna
Opiekun medyczny kurs

Kim jest opiekun medyczny ?

Opiekun medyczny , to profesjonalista z zakresu opieki, który wspiera personel medyczny, w świadczeniu opieki pacjentom. Wykonuje zadania opiekuńcze, diagnostyczne i terapeutyczne, pomagając w codziennym funkcjonowaniu placówki opieki zdrowotnej. Zapewnienia komfort pacjentom i wsparcie personelu medycznego w codziennych obowiązkach.
Zawód ten powstał w 2007 roku i był odpowiedzią na braki kadrowe w sektorze pielęgniarek w placówkach medycznych. W 2021 roku osoby świadczące pracę w tym zakresie zdobyły nowe uprawnienia, jak pobieranie krwi, czy podawanie niektórych leków, w tym dożylnie. W związku z tym opiekun medyczny spełnia bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ochrony zdrowia nad osobami z różnymi dolegliwościami chorobowymi, niesamodzielnymi w różnym wieku.

Informacje o Kierunku Opiekun Medyczny

+01

Cykl kształcenia

1,5 roku, tj. 3 semestry

+02

Forma kształcenia

stacjonarnie ( soboty i niedziele + jeden dzień w tygodniu od godziny 16.00 ) zajęcia cotygodniowe

+03

Praktyka zawodowa

6 tygodni *( 210 godzin)

+04

Za darmo

Bezpłatne czesne przez cały okres nauki

Dokumenty potrzebne do zapisu:

Świadectwo ukończenia szkoły średniej ( oryginał) – NIE WYMAGAMY MATURY !
Dokument tożsamości do wglądu

Czego nauczysz się na kierunku Opiekun Medyczny?

  • Świadczenia kompleksowej opieki nad pacjentem, obejmującą pomoc w codziennych czynnościach takich jak ubieranie, kąpanie, jedzenie
  • Monitorowania podstawowych parametrów życiowych takie jak ciśnienie krwi, puls czy poziom glukozy
  • Odpowiedzialnego podawawania leków zgodnie z zaleceniami lekarza
  • Precyzyjnego prowadzenia dokumentacji medycznej

Co otrzymasz po ukończeniu tego kierunku?

Państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Certyfikat kwalifikacji zawodowej 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Dyplom w zawodzie wraz z suplementem w języku polskim i angielskim 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Czym zajmuje się opiekun medyczny ?

Jest to zawód dla tych, którzy chcą poprzez swoją pracę chcą pomagać ludziom schorowanym, wymagającym ciągłej opieki. Opiekun medyczny wykazuje szczerą chęć wspierania w codziennych czynnościach higienicznych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych. Opieki wymagają osoby starsze, jak i młode, które uległy wypadkowi, los odebrał im szansę samodzielnego dbania o zaspokojenie podstawowych potrzeb, a rodzina i najbliżsi nie zawsze mogą poświęcić odpowiednią ilość czasu na opiekę. W dobie, gdzie wiele osób wymaga pomocy drugiej osoby w funkcjonowaniu każdego dnia, jest to zawód niezwykle potrzebny. Istotne jest, by osoba, która podejmuje się pomocy innym była empatyczna, cierpliwa i zaangażowana w swoją pracę. Dla wielu schorowanych opiekun medyczny to ich prawa ręka w życiu. Należy pamiętać, że oprócz bieżącej pomocy medycznej, opiekun medyczny udziela wsparcia emocjonalnego, podtrzymuje swoich podopiecznych na duchu, zabiera na spacery, organizuje czas wolny, zapewnia im jak największy komfort w spędzaniu czasu. Po ukończeniu szkoły w Proedukacji w Katowicach można podjąć min. zatrudnienie w szpitalu, hospicjum, przychodni zdrowia, domu spokojnej starości. Szacuję się, że z biegiem lat zapotrzebowanie na osoby z tym wykształceniem będzie coraz większe. Osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania tego zawodu często znajdują pracę w Niemczech i Wielkiej Brytani. Śmiało można stwierdzić, że mottem opiekunów medycznych są słowa Ks. Mieczysława Malińskiego „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka"
Kurs opiekun medyczny

Perspektywy zatrudnienia opiekuna medycznego:

01

Szpitale

02

Hospicja

03

Domy opieki i ośrodki rehabilitacyjne

Dlaczego Proedukacja?

Wysoki poziom jakości kształcenia osób dorosłych
Praca w małych grupach
Kadra pedagogiczna składająca się z praktyków w swojej dziedzinie

Zapewniamy bezpłatnie wszystkie materiały dydaktyczne do praktycznej nauki zawodu

Posiadamy własne pracownie dydaktyczne, które na bieżąco doposażamy

Słuchacze Proedukacji osiągają wysokie wyniki podczas egzaminów zawodowych

Wszystkie zajęcia są w ścisłym centrum Katowic, co zapewnia łatwy dojazd komunikacją miejską z ościennych miast

Terminy zjazdów ustalamy z góry na cały semestr, co jest istotne dla osób pracujących

Zajęcia rozpoczynają się dwa razy w roku we wrześniu i w lutym

W krótkim czasie zdobywasz zawód i Państwowy Dyplom, możesz to zrobić już w 10 miesięcyPamiętaj, że wybór szkoły policealnej spośród wielu istniejących to ważny wybór, decyzja zaważy na Twojej przyszłości zawodowej. Przed podjęciem nauki sprawdź jak wyglądają zajęcia, jaką kadrę zatrudniają, czy plan lekcji jest ustalany na cały semestr z góry, czy pracownie dydaktyczne są dobrze wyposażone.

Wybierając dla siebie kierunek swojej ścieżki zawodowej musisz wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i predyspozycje. Tylko praca, która będzie Twoją pasją sprawi, że będziesz czuł się w życiu spełniony.

Podnieś swoje kwalifikacje. Zapisz się do szkoły medycznej już dzisiaj!

Zespół rejestratorek medycznych

Zalety pracy jako Opiekun Medyczny     


Praca jako opiekun medyczny oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, zapewnia satysfakcję z pomagania innym oraz możliwość bezpośredniego wpływu na poprawę ich życia. Dodatkowo, opiekunowie medyczni cieszą się stabilnym zatrudnieniem, dobrą płacą oraz różnorodnością środowisk pracy, co umożliwia rozwój zawodowy i osobisty.

Praca opiekun medyczny

Galeria Kierunku Opiekun Medyczny

Dlaczego warto nam zaufać?

Wszystkie nasze kursy i szkolenia realizowane są w oparciu o wysokie standardy jakości.
Nasza instytucja przechodzi rygorystyczne audyty raz w roku by utrzymać wysoki standard usług.
SUS 2.0 jest standardem certyfikowanym, jego spełnienie potwierdza audyt przeprowadzony przez profesjonalną i niezależną organizację certyfikującą o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w audytach systemów zarządzania – DEKRA Certification. 

Certyfikat potwierdzający spełnianie standardu jest wydawany przez renomowaną jednostkę akredytującą rozpoznawaną w całej Europie.

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS SUS 2.0 to unikatowe rozwiązanie na polskim rynku

Nr. naszego Certyfikatu DEKRA/SUS/000182/2

Certyfikaty kursu rejestratorki medycznej
Szkoła medyczna

ProEdukacja to szkoła dla dorosłych, która na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2011 r. Swoją ofertę kierujemy do osób posiadających wykształcenie średnie (nie wymagamy matury). Nie jesteśmy szkołą sieciową jak większość szkół w Katowicach, dlatego też nasza praca i organizacja kształcenia skupiona jest na jednym oddziale, któremu poświęcamy uwagę w 100 %. W naszej szkole znajduje się wiele ciekawych i różnorodnych kierunków kształcenia. U nas można uzupełnić wykształcenie, zdobyć nowy zawód, a także rozwinąć swoje hobby i zainteresowania. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej oraz pozytywną opinię Śląskiego Kuratora Oświaty.

10+ Kierunków
100% Wiedzy i praktyki
200+ Godzin pracy
Co nas wyróżnia?


ProEdukacja - to zespół szkół dla dorosłych, posiadających uprawnienia szkół publicznych, zarejestrowanych w ewidencji szkół prowadzonej przez Prezydenta Miasta. Prowadzimy kształcenie zawodowe i specjalistyczne. Każdy znajdzie u nas odpowiednią szkołę dla siebie.

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, zdobądź poszukiwany na rynku pracy zawód, zapisz się do ProEdukacji, nauka z nami to przyjemność, zapewniamy:

wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną
bardzo dobrą organizację pracy szkoły
zajęcia w ścisłym centrum miasta
przyjazną atmosferę

Zobacz zdjęcia z naszej szkoły medycznej

Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna

Pytania i odpowiedzi

Nasza oferta obejmuje kierunki takie jak: Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Stomatologiczna, Opiekun Medyczny, Technik Masażysta, Terapeuta Zajęciowy, Technik Sterylizacji Medycznej oraz kursy: kurs asystent rodziny online, Kurs rejestratorka medyczna, Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym - kurs uzupełniający, Kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z modułem języka niemieckiego oraz Kurs kinesiotapingu.

Aby zapisać się do naszej szkoły lub na jeden z naszych kierunków nie musisz niczego wiedzieć ani potrafić. Wystarczy, że będziesz głodny(-a) wiedzy :)

Tak, po ukończeniu nauki w szkole medycznej otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły, po zdanym egzaminie zawodowym certyfikat, i dyplom zawodowy, po ukończeniu kursu.

Aby ukończyć szkołę konieczne jest odbycie praktyk zawodowych. Czas ich trwania różni w zależności od kierunku. Ponadto połowa zajęć organizowanych przez szkołę to zajęcia praktyczne.

Oferujemy kursy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online, aby dostosować się do potrzeb naszych uczestników.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu kursu lub kierunku w naszej szkole medycznej są bardzo różne. Na przykład, absolwenci naszych kursów znaleźli zatrudnienie w placówkach medycznych, salonach masażu, żłobkach, klubach dziecięcych oraz innych instytucjach opieki zdrowotnej.

Czas trwania kursów zależy od ich rodzaju i zakresu, ale zazwyczaj wahają się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Tak, po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuowania nauki na bardziej zaawansowanych szczeblach edukacji w danej dziedzinie.

© Copyright 2024 Extraseo. All Rights Reserved.

Zadzwoń teraz 535 888 536