Asystentka Stomatologiczna

Nowoczesna szkoła policealna znajdująca się w ścisłym
centrum Katowic specjalizująca się w nauczaniu
kierunków medycznych. Uczymy zawodów, które są niezwykle potrzebne w sektorze medycznym. Nasza szkoła medyczna jest dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie średnie i mają chęć poprzez swoją prace pomagać innym.

U nas zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, ponad 50 % zajęć odbywa się w profesjonalnych pracowniach zawodowych. Nauka jest bezpłatna przez cały okres kształcenia!

szkoła medyczna
Szkoła medyczna

Kim jest asystentka stomatologiczna ?

Asystentka stomatologiczna , to osoba współpracująca z lekarzami dentystami i innymi członkami zespołu stomatologicznego w ramach opieki nad pacjentami w zakresie usług leczniczych, profilaktycznych i rehabilitacyjnych. Jej rola polega na asyście podczas zabiegów stomatologicznych i zapewnianiu wsparcia zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego w trakcie codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego. W tym zawodzie są niezbędne: cierpliwość, opanowanie, precyzja, samodzielność, zdolność do współpracy i dobrze rozwinięte umiejętności komunikacyjne ze względu na kontakty z pacjentami. Dobra asystentka stomatologiczna cechująca się empatycznością, życzliwością potrafi zredukować stres związany z wizytą w gabinecie. Osobę wykonującą ten zawód powinna cechować bardzo dobra organizacja pracy własnej i otoczenia, zamiłowanie do porządku, a także dobra pamięć. Kluczowy jest również refleks i spora odporność psychiczna, gdyż podczas zabiegów mogą pojawić się sytuacje nieprzewidziane.

Informacje o Kierunku Asystentka Stomatoligiczna  

+01

Cykl kształcenia

rok, tj. 2 semestry

+02

Forma kształcenia

stacjonarnie ( soboty i niedziele + jeden dzień w tygodniu od godziny 16.00 ) zajęcia cotygodniowe

+03

Praktyka zawodowa

4 tygodnie *( 140 godzin)

+04

Za darmo

Bezpłatne czesne przez cały okres nauki

Dokumenty potrzebne do zapisu:

Świadectwo ukończenia szkoły średniej ( oryginał) – NIE WYMAGAMY MATURY !
Dokument tożsamości do wglądu

Czego nauczysz się na kierunku Asystentka Stomatologiczna?

  • Asystować lekarzowi dentyście, podczas różnorodnych zabiegów stomatologicznych
  • Profesjonalnie przyjmować pacjentów, rejestrować wizyty, zbierać informacje medyczne
  • Anatomii i fizjologii jamy ustnej
  • Języka migowego
  • Zasad postępowania po zabiegach stomatologicznych
  • Prowadzić pełną dokumentację medyczną
  • Przekazywać informacji na temat właściwej higieny jamy ustnej
  • Asystować przy zabiegach stomatologicznych
  • Profilaktyki jamy ustnej
  • Podstawowych aspektów związanych z utrzymaniem zdrowia jamy ustnej

Co otrzymasz po ukończeniu tego kierunku?

Państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Certyfikat kwalifikacji zawodowej 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Dyplom w zawodzie wraz z suplementem w języku polskim i angielskim 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna ?

Asystentka stomatologiczna wspomaga pracę lekarza stomatologa podczas pracy na 4 ręce, również w zabiegach implatogicznych, zna procedury asystowania lekarzowi dentyście. Przygotowuje gabinet do pracy, zajmuje się bieżącą konserwacją narzędzi i sprzętu dentystycznego, dba o odpowiednią sterylizację instrumentarium przed i po zabiegach. Asystentka przekazuje zalecania przed i po wizycie u dentysty, współpracuje ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, a także technikami dentystycznymi. W swojej pracy zajmuje się również przygotowywaniem leków, prowadzi rozliczenia zużytych, prowadzi dokumentację i wykonuje czynności administracyjne. Jest to prawa ręka lekarza stomatologa.
Kurs asystentka stomatologiczna

Perspektywy zatrudnienia asystentki stomatologicznej :

01

Gabinety stomatologiczne

02

Kliniki dentystyczne

03

Szpitale

04

Oddziały chirurgii twarzowo-szczękowej

05

Hurtownie i firmy dystrybuujące sprzęt stomatologiczny

Dlaczego Proedukacja?

Wysoki poziom jakości kształcenia osób dorosłych
Praca w małych grupach
Kadra pedagogiczna składająca się z praktyków w swojej dziedzinie

Zapewniamy bezpłatnie wszystkie materiały dydaktyczne do praktycznej nauki zawodu

Posiadamy własne pracownie dydaktyczne, które na bieżąco doposażamy

Słuchacze Proedukacji osiągają wysokie wyniki podczas egzaminów zawodowych

Wszystkie zajęcia są w ścisłym centrum Katowic, co zapewnia łatwy dojazd komunikacją miejską z ościennych miast

Terminy zjazdów ustalamy z góry na cały semestr, co jest istotne dla osób pracujących

Zajęcia rozpoczynają się dwa razy w roku we wrześniu i w lutym

W krótkim czasie zdobywasz zawód i Państwowy Dyplom, możesz to zrobić już w 10 miesięcyPamiętaj, że wybór szkoły policealnej spośród wielu istniejących to ważny wybór, decyzja zaważy na Twojej przyszłości zawodowej. Przed podjęciem nauki sprawdź jak wyglądają zajęcia, jaką kadrę zatrudniają, czy plan lekcji jest ustalany na cały semestr z góry, czy pracownie dydaktyczne są dobrze wyposażone.

Wybierając dla siebie kierunek swojej ścieżki zawodowej musisz wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i predyspozycje. Tylko praca, która będzie Twoją pasją sprawi, że będziesz czuł się w życiu spełniony.

Podnieś swoje kwalifikacje. Zapisz się do szkoły medycznej już dzisiaj!

Zespół rejestratorek medycznych

Zalety kursu Asystentki Stomatologicznej

Główną zaletą ukończenia tego kierunku jest możliwość zdobycia wykształcenia i przekształcenia się w krótkim czasie, bowiem nauka trwa jedynie 10 miesięcy, a po ukończeniu szkoły uzyskuje się świadectwo szkoły medycznej, a po zdaniu egzaminu Dyplom Zawodowy. Praca asystentki stomatologicznej to zawód, który daje dużo możliwości rozwoju poprzez szkolenia z nowych technologii dentystycznych. Coraz więcej ludzi dba o swoją jamę ustną, a to powoduje, że asystentki są cenione na rynku pracy i z łatwością znajdują zatrudnienie. Ponadto zatrudnienie w gabinecie stomatologicznym daje duży prestiż wśród otoczenia. W szkole policealnej Proedukacja w Katowicach kładziemy duży nacisk na praktyczną naukę, która odbywa się w Sali dydaktycznej odzwierciedlającej realny gabinet dentystyczny.

Galeria Kierunku Asystentka Stomatologiczna

Dlaczego warto nam zaufać?

Wszystkie nasze kursy i szkolenia realizowane są w oparciu o wysokie standardy jakości.
Nasza instytucja przechodzi rygorystyczne audyty raz w roku by utrzymać wysoki standard usług.
SUS 2.0 jest standardem certyfikowanym, jego spełnienie potwierdza audyt przeprowadzony przez profesjonalną i niezależną organizację certyfikującą o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w audytach systemów zarządzania – DEKRA Certification. 

Certyfikat potwierdzający spełnianie standardu jest wydawany przez renomowaną jednostkę akredytującą rozpoznawaną w całej Europie.

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS SUS 2.0 to unikatowe rozwiązanie na polskim rynku

Nr. naszego Certyfikatu DEKRA/SUS/000182/2

Certyfikaty kursu rejestratorki medycznej
Szkoła medyczna

ProEdukacja to szkoła dla dorosłych, która na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2011 r. Swoją ofertę kierujemy do osób posiadających wykształcenie średnie (nie wymagamy matury). Nie jesteśmy szkołą sieciową jak większość szkół w Katowicach, dlatego też nasza praca i organizacja kształcenia skupiona jest na jednym oddziale, któremu poświęcamy uwagę w 100 %. W naszej szkole znajduje się wiele ciekawych i różnorodnych kierunków kształcenia. U nas można uzupełnić wykształcenie, zdobyć nowy zawód, a także rozwinąć swoje hobby i zainteresowania. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej oraz pozytywną opinię Śląskiego Kuratora Oświaty.

10+ Kierunków
100% Wiedzy i praktyki
200+ Godzin pracy
Co nas wyróżnia?


ProEdukacja - to zespół szkół dla dorosłych, posiadających uprawnienia szkół publicznych, zarejestrowanych w ewidencji szkół prowadzonej przez Prezydenta Miasta. Prowadzimy kształcenie zawodowe i specjalistyczne. Każdy znajdzie u nas odpowiednią szkołę dla siebie.

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, zdobądź poszukiwany na rynku pracy zawód, zapisz się do ProEdukacji, nauka z nami to przyjemność, zapewniamy:

wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną
bardzo dobrą organizację pracy szkoły
zajęcia w ścisłym centrum miasta
przyjazną atmosferę

Zobacz zdjęcia z naszej szkoły medycznej

Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna

Pytania i odpowiedzi

Nasza oferta obejmuje kierunki takie jak: Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Stomatologiczna, Opiekun Medyczny, Technik Masażysta, Terapeuta Zajęciowy, Technik Sterylizacji Medycznej oraz kursy: kurs asystent rodziny online, Kurs rejestratorka medyczna, Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym - kurs uzupełniający, Kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z modułem języka niemieckiego oraz Kurs kinesiotapingu.

Aby zapisać się do naszej szkoły lub na jeden z naszych kierunków nie musisz niczego wiedzieć ani potrafić. Wystarczy, że będziesz głodny(-a) wiedzy :)

Tak, po ukończeniu nauki w szkole medycznej otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły, po zdanym egzaminie zawodowym certyfikat, i dyplom zawodowy, po ukończeniu kursu.

Aby ukończyć szkołę konieczne jest odbycie praktyk zawodowych. Czas ich trwania różni w zależności od kierunku. Ponadto połowa zajęć organizowanych przez szkołę to zajęcia praktyczne.

Oferujemy kursy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online, aby dostosować się do potrzeb naszych uczestników.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu kursu lub kierunku w naszej szkole medycznej są bardzo różne. Na przykład, absolwenci naszych kursów znaleźli zatrudnienie w placówkach medycznych, salonach masażu, żłobkach, klubach dziecięcych oraz innych instytucjach opieki zdrowotnej.

Czas trwania kursów zależy od ich rodzaju i zakresu, ale zazwyczaj wahają się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Tak, po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuowania nauki na bardziej zaawansowanych szczeblach edukacji w danej dziedzinie.

© Copyright 2024 Extraseo. All Rights Reserved.

Zadzwoń teraz 535 888 536