Technik Masażysta

Nowoczesna szkoła policealna znajdująca się w ścisłym
centrum Katowic specjalizująca się w nauczaniu
kierunków medycznych. Uczymy zawodów, które są niezwykle potrzebne w sektorze medycznym. Nasza szkoła medyczna jest dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie średnie i mają chęć poprzez swoją prace pomagać innym.

U nas zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, ponad 50 % zajęć odbywa się w profesjonalnych pracowniach zawodowych. Nauka jest bezpłatna przez cały okres kształcenia!

szkoła medyczna
Kurs na technika masażystę

Kim jest technik masażysta ?

Technik masażysta to osoba, która zdała Państwowy Egzamin Zawodowy, w Polsce to najwyższy stopień możliwy do uzyskania w zakresie masażu. Technik ten zaliczany jest do średniego poziomu personelu medycznego, może wykonywać masaż leczniczy, sportowy, relaksacyjny, profilaktyczny zgodnie z wiedzą medyczną. To profesjonalista specjalizujący się w wykonywaniu różnych technik masażu w celu relaksu i złagodzenia dolegliwości bólowych. Dobry masażysta potrafi dobrać odpowiedni masaż do konkretnej osoby, biorąc pod uwagę jego stan fizyczny, aktualne i przebyte schorzenia. Pacjent, dzięki pracy masażysty może uniknąć interwencji chirurgicznej, jeżeli trafi on do niego we wczesnym stadium rozwoju choroby. Osoby wybierające ten zawód muszą być wyjątkowo sprawne fizycznie, mieć zdrowy kręgosłup, cechować się wysoką kulturą osobistą i umiejętnością współpracy z innymi specjalistami. Równie istotne jest by miał kojący, przyjemny dla ucha głos, ton głosu potrafi wprowadzić już na wstępie w relaks, uspokojenie.

Informacje o Kierunku Technik Masażysta

+01

Cykl kształcenia

2 lata, tj. 4 semestry

+02

Forma kształcenia

stacjonarnie ( soboty i niedziele + jeden dzień w tygodniu od godziny 16.00 ) zajęcia cotygodniowe

+03

Praktyka zawodowa

6 tygodni *( 210 godzin)

+04

Za darmo

Bezpłatne czesne przez cały okres nauki

Dokumenty potrzebne do zapisu:

Świadectwo ukończenia szkoły średniej ( oryginał) – NIE WYMAGAMY MATURY !
Dokument tożsamości do wglądu

Czego nauczysz się na kierunku Technik Masażysta?

  • Różnorodnych technik masażu takie jak masaż klasyczny, relaksacyjny, leczniczy, sportowy
  • Anatomii topograficznej
  • Anatomii z fizjologią
  • Języka migowego
  • Dostosowania techniki masażu do indywidualnych potrzeb pacjenta
  • Pracowni masażu
  • Zagadnień klinicznych masażu
  • Fizjoterapii
  • Pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia

Co otrzymasz po ukończeniu tego kierunku?

Państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Certyfikat kwalifikacji zawodowej 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Dyplom w zawodzie wraz z suplementem w języku polskim i angielskim 

(po pozytywnym złożeniu egzaminu)

Czym zajmuje się technik masażysta ?

Masażysta to jeden z najbardziej popularnych zawodów medycznych, wraz z rosnącą świadomością dbania o własne zdrowie, rośnie zapotrzebowanie na jego usługi. Ciekawostką jest, że masaż jest jednym z najstarszych znanych zabiegów. Technik masażysta na wstępie przeprowadza wywiad z pacjentem, by dobrać odpowiedni rodzaj i metodykę masażu uwzględniając jego stan zdrowia i ewentualne przeciwskazania. Wykonując specjalne zabiegi manualne poprawia się zdrowie, wygląd i samopoczucie osobie masowanej. Masażysta może wykorzystywać do zabiegów min. gorące kamienie, czekoladę, bańki, aquvibron. Usługi masażysty mają bardzo duże znaczenie w powrocie do zdrowia osób po wypadkach i urazach, pomagają w funkcjonowaniu osób schorowanych. W tym przypadku praca masażysty obejmuje również wspieranie rodziny w procesie rehabilitacji. Coraz powszechniejszym zadaniem masażystów jest wykonywanie właśnie masażu leczniczego, który jest bardzo potrzebny osobom zmagającym się ze schorzeniami kręgosłupa, stawów i innymi dolegliwościami ortopedycznymi. W gonitwie codzienności coraz bardziej popularne są masaże relaksacyjne i odprężające, które mają zbawienny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Są niezwykle pomocne zwłaszcza u osób prowadzących siedzący tryb życia. W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego coraz więcej osób szuka ukojenia wybierając wizytę u masażysty. Masaż to najprzyjemniejsza forma rehabilitacji, a w Proedukacji nauczysz się wszystkich technik jego wykonania. Po ukończeniu naszej szkoły dla dorosłych możesz znaleźć pracę w salonie masażu, ośrodku rehabilitacji, szpitalu przychodni zdrowia, ośrodku SPA, klubie fitness, w siłowni, klubie sportowym.

Perspektywy zatrudnienia technika masażysty:

01

Gabinety masażu i spa

02

Hotele i ośrodki wypoczynkowe

03

Gabinety fizjoterapeutyczne

04

Przychodnie rehabilitacyjne

05

Siłownie

06

Sanatoria

07

Uzdrowiska

Dlaczego Proedukacja?

Wysoki poziom jakości kształcenia osób dorosłych
Praca w małych grupach
Kadra pedagogiczna składająca się z praktyków w swojej dziedzinie

Zapewniamy bezpłatnie wszystkie materiały dydaktyczne do praktycznej nauki zawodu

Posiadamy własne pracownie dydaktyczne, które na bieżąco doposażamy

Słuchacze Proedukacji osiągają wysokie wyniki podczas egzaminów zawodowych

Wszystkie zajęcia są w ścisłym centrum Katowic, co zapewnia łatwy dojazd komunikacją miejską z ościennych miast

Terminy zjazdów ustalamy z góry na cały semestr, co jest istotne dla osób pracujących

Zajęcia rozpoczynają się dwa razy w roku we wrześniu i w lutym

W krótkim czasie zdobywasz zawód i Państwowy Dyplom, możesz to zrobić już w 10 miesięcyPamiętaj, że wybór szkoły policealnej spośród wielu istniejących to ważny wybór, decyzja zaważy na Twojej przyszłości zawodowej. Przed podjęciem nauki sprawdź jak wyglądają zajęcia, jaką kadrę zatrudniają, czy plan lekcji jest ustalany na cały semestr z góry, czy pracownie dydaktyczne są dobrze wyposażone.

Wybierając dla siebie kierunek swojej ścieżki zawodowej musisz wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i predyspozycje. Tylko praca, która będzie Twoją pasją sprawi, że będziesz czuł się w życiu spełniony.

Podnieś swoje kwalifikacje. Zapisz się do szkoły medycznej już dzisiaj!

Zespół rejestratorek medycznych

Zalety pracy jako Technik Masażysta     


Technik masażysta to zawód pełen możliwości i korzyści. Osoba pracująca w tej roli ma szansę nie tylko pomagać innym w redukcji bólu i stresu, ale także czerpać satysfakcję z poprawy zdrowia i samopoczucia klientów. Dodatkowo, technik masażysta może cieszyć się elastycznymi godzinami pracy oraz różnorodnością środowisk, w których może działać, co zapewnia fascynujące i urozmaicone doświadczenia zawodowe.

Technik Masażysta

Galeria Kierunku Technik Masażysta

Dlaczego warto nam zaufać?

Wszystkie nasze kursy i szkolenia realizowane są w oparciu o wysokie standardy jakości.
Nasza instytucja przechodzi rygorystyczne audyty raz w roku by utrzymać wysoki standard usług.
SUS 2.0 jest standardem certyfikowanym, jego spełnienie potwierdza audyt przeprowadzony przez profesjonalną i niezależną organizację certyfikującą o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w audytach systemów zarządzania – DEKRA Certification. 

Certyfikat potwierdzający spełnianie standardu jest wydawany przez renomowaną jednostkę akredytującą rozpoznawaną w całej Europie.

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS SUS 2.0 to unikatowe rozwiązanie na polskim rynku

Nr. naszego Certyfikatu DEKRA/SUS/000182/2

Certyfikaty kursu rejestratorki medycznej
Szkoła medyczna

ProEdukacja to szkoła dla dorosłych, która na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2011 r. Swoją ofertę kierujemy do osób posiadających wykształcenie średnie (nie wymagamy matury). Nie jesteśmy szkołą sieciową jak większość szkół w Katowicach, dlatego też nasza praca i organizacja kształcenia skupiona jest na jednym oddziale, któremu poświęcamy uwagę w 100 %. W naszej szkole znajduje się wiele ciekawych i różnorodnych kierunków kształcenia. U nas można uzupełnić wykształcenie, zdobyć nowy zawód, a także rozwinąć swoje hobby i zainteresowania. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej oraz pozytywną opinię Śląskiego Kuratora Oświaty.

10+ Kierunków
100% Wiedzy i praktyki
200+ Godzin pracy
Co nas wyróżnia?


ProEdukacja - to zespół szkół dla dorosłych, posiadających uprawnienia szkół publicznych, zarejestrowanych w ewidencji szkół prowadzonej przez Prezydenta Miasta. Prowadzimy kształcenie zawodowe i specjalistyczne. Każdy znajdzie u nas odpowiednią szkołę dla siebie.

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, zdobądź poszukiwany na rynku pracy zawód, zapisz się do ProEdukacji, nauka z nami to przyjemność, zapewniamy:

wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną
bardzo dobrą organizację pracy szkoły
zajęcia w ścisłym centrum miasta
przyjazną atmosferę

Zobacz zdjęcia z naszej szkoły medycznej

Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna
Szkoła medyczna

Pytania i odpowiedzi

Nasza oferta obejmuje kierunki takie jak: Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Stomatologiczna, Opiekun Medyczny, Technik Masażysta, Terapeuta Zajęciowy, Technik Sterylizacji Medycznej oraz kursy: kurs asystent rodziny online, Kurs rejestratorka medyczna, Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym - kurs uzupełniający, Kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, Kurs opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z modułem języka niemieckiego oraz Kurs kinesiotapingu.

Aby zapisać się do naszej szkoły lub na jeden z naszych kierunków nie musisz niczego wiedzieć ani potrafić. Wystarczy, że będziesz głodny(-a) wiedzy :)

Tak, po ukończeniu nauki w szkole medycznej otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły, po zdanym egzaminie zawodowym certyfikat, i dyplom zawodowy, po ukończeniu kursu.

Aby ukończyć szkołę konieczne jest odbycie praktyk zawodowych. Czas ich trwania różni w zależności od kierunku. Ponadto połowa zajęć organizowanych przez szkołę to zajęcia praktyczne.

Oferujemy kursy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online, aby dostosować się do potrzeb naszych uczestników.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu kursu lub kierunku w naszej szkole medycznej są bardzo różne. Na przykład, absolwenci naszych kursów znaleźli zatrudnienie w placówkach medycznych, salonach masażu, żłobkach, klubach dziecięcych oraz innych instytucjach opieki zdrowotnej.

Czas trwania kursów zależy od ich rodzaju i zakresu, ale zazwyczaj wahają się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Tak, po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuowania nauki na bardziej zaawansowanych szczeblach edukacji w danej dziedzinie.

© Copyright 2024 Extraseo. All Rights Reserved.

Zadzwoń teraz 535 888 536